FRIDAY, SEPTEMBER 25th

pueblo-toyota-logoEntertainment Tent (City Center Dr. & Union)
5-6PM – Colorado State Fair Fiesta Queen Court
6:15-8:30PM – Azucar
8:45-11:45PM – Grupo Mezcla

Logo Dodge (2)Entertainment Tent (City Center Dr. & Grand)
4-5:30PM – Steele Street
6-8:30PM – Doctor Fine
9-11:45PM – Gypsy and the Beat with The Kid

pueblo-arts-alliance-logoEntertainment Tent (D Street & Union)
4-5:30PM – Nikia & Matt
6-8:30PM – Coopersonics
9-11:45PM – Mike Nelson Trio

triple-crown-casinos-logoEntertainment Tent (C Street & Union)

4-5:30PM – KRUSH
6-8:30PM – Landon Williams Band
9-11:45PM – Southern Belle

SATURDAY, SEPTEMBER 26th

pueblo-toyota-logoEntertainment Tent (City Center Dr. & Union)
12-1PM – Full Force
1:15-3:30PM – Primered Chevy
2:15PM – Black Hills Energy Chili & Salsa Showdown COMMERCIAL WINNERS
3:45-5:45PM – Dynamix Band
6-8PM – Latin Thunder
8:30-11:45PM – Bad Habitz

Logo Dodge (2)Entertainment Tent (City Center Dr. & Grand)
12-1:30PM – Low Profile
2-3:30PM – Moonstone
4-5:30PM – Barn Burners
6-8:30PM – Dano Weston Band
9-11:45PM – Triple Nickel

pueblo-arts-alliance-logoEntertainment Tent (D Street & Union)
10AM – Steve Parke
11AM – Ed Hill
12PM – Arkansas River Chorus
1PM – Kimberly Sewell
2PM – Alana Buglewicz
2:30PM – Sarah Shaw Dance Studio
3PM – Roberto Martinez
4PM – Mariachi Amigos
5 PM – Miss Pueblo Pageants
6-8:30PM – Fat Chance
9-11:45PM – Blue Frog

triple-crown-casinos-logoEntertainment Tent (C Street & Union)
12-1:30PM – Joe Friday
2-3:30PM – Band Sparrow
4-5:30PM – Faded
6-8:30PM – Wheelhouse
9-11:45PM – Dan Treanor & the Afrossippi Band

steel-city-rehabilitation-logo

river-run-rehabilitation-logoEntertainment Stage (300 Block of Union)
12PM – Magic of “Mr. E” and Kyle Groves
1PM – Raymundo Loya
2PM – Magic of “Mr. E” and Kyle Groves
3PM -Raymundo Loya
4PM – Magic of “Mr. E” and Kyle Groves
5PM – Raymundo Loya
6PM – Magic of “Mr. E” and Kyle Groves

 

SUNDAY, September 27th

pueblo-toyota-logoEntertainment Tent (City Center Dr. & Union)
11AM-12PM – Los Amigos
12:15-2PM – Mighty Quick-Music Memory
2:15PM – Black Hills Energy Chili & Salsa Showdown NON-COMMERCIAL WINNERS
2:45-6PM – Sierra Gold
4:00-4:30PM – Colorado Lottery Jalapeno Eating Contest

Logo Dodge (2)Entertainment Tent (City Center Dr. & Grand)
12-1:30PM – Mocking J’s
2-3:30PM – Carlos and the Boys w/SOCO
4- 6PM – Atomic Fireballs

pueblo-arts-alliance-logoEntertainment Tent (D Street & Union)
10AM – PSAS Instrumental and Choir
10:30AM – Runaway Grace
11AM – Wendy Keller
12PM – Salvatore Pace
1PM – DT and the Colorado Kids
2PM – Papa Ours
3PM – James Rice
4PM – Change Agents

triple-crown-casinos-logoEntertainment Tent (C Street & Union)
12-1:30PM – Heart & Soul
2-3:30 PM – Sonny, Frank, Kelly & Wayne
4-6PM – Family Juls

steel-city-rehabilitation-logo

river-run-rehabilitation-logoEntertainment Stage (300 Block of Union)
1PM – Magic of “Mr. E” and Kyle Groves
2PM – Raymundo Loya
3PM – Magic of “Mr. E” and Kyle Groves
4PM – Raymundo Loya
5PM – Magic of “Mr. E” and Kyle Groves

  • Advertisement
  • Map

Copyright © 2016 Journal Communications